Üyelerimize Sesleniş

Değerli KonAHED üyeleri,

Malumunuz üzere 15 ağustos 2020 tarihinde yapılan 2.olağan seçimli genel kurulumuzda bir yönetim değişikliği oldu. Yeni seçilen yönetim kurulu yaptığı ilk toplantı da da yönetim kurulu başkanı olarak bana teveccüh gösterdi. Bu bağlamda kıymetli meslektaşlarıma ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma göstermiş oldukları teveccüh nedeniyle sonsuz şükranlarımı sunarım.

Yaklaşık 3 yılın üzerinde bir süre konAHED’in buralara gelmesinde ciddi emekleri olan, saygınlığımıza değer katan, gücümüzü ve kapasitemizi her daim artırmış olan geçmiş yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve kurucu başkanımız Dr. Mehmet Sadrettin Özerdem’e verdikleri hizmetler ve emekleri için minnettarlığımı sunarım.

Bildiğiniz gibi mart 2020 ile ülkemizde de etkisini gösteren covid-19 salgını öncelikle biz sağlık çalışanlarını çok ciddi etkilemiş ve meslek hayatımızın belkide en kaygılı, sıkıntılı ve yorgun zamanlarını yaşadık, yaşamaktayız. Özellikle birinci basamak sağlık çalışanları olarak aile sağlığı merkezlerinde ciddi bir emek ve mücadele veriyoruz.

Aile hekimleri olarak pandemi sürecinde yaşadığımız, yaşamakta olduğumuz sıkıntılar bizleri yıpratmakla birlikte, mesleki şevkimize, hizmet aşkımıza da zarar verdi. Sürecin en önde ki sağlık sunucuları olarak gösterdiğimiz çaba eminim her birimizin  saygıyı sonuna kadar hakettiği bir mücadele oldu.

Süreçte yaşadığımız birçok sıkıntıyı birlikte yaşadık, çözümler aradık, öfkelendik, haykırdık… Her zaman istediğimiz gibi olmasa da zaman zaman çözdük. Tabi olarak her şeyin elimizde olmadığı, tüm unsurların dahil olduğu pandemi sürecinin idaresinde ve koordinasyonunda da hep birlikte çaba gösterdik. Eminim ki bu emeklerimiz hakettiği değeri er geç bulacaktır.

Konya Aile Hekimliği Etkinlik Derneği yönetim kurulu başkanı olarak sizlere şunu açıklıkla belirtmek isterim ki; elimden gelen her şeyi konAHED’in siz kıymetli üyeleri için yapacağım, samimiyetimi hiç kaybetmeden, daima sizlerin yanında olarak, sizlerle kol kola tüm mücadeleleri vereceğim konusunda şüphenizin olmamasını istiyorum. KonAHED’i hep birlikte daha güçlü, daha aktif, daha mücadeleci bir meslek örgütü haline getireceğiz. İnanıyorum ki bu konuda sizin destekleriniz hep arkamızda olacak.

Bu vesileyle öncelikle çok kıymetli KonAHED üyelerine, birinci basamak sağlık çalışanlarına ve pandemi sürecinin tüm paydaşlarına saygılarımı sunar, herkese bu mücadele de sonsuz başarılar dilerim.

Saygılarımla                                                                            

Konya Aile Hekimliği Etkinlik Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Yavuz Altınbaş

Faydalı Linkler

© KonAHED – Konya Aile Hekimliği Etkinlik Derneği. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı