Yeni Halk Sağlığı Genel Müdürümüzü Ziyaret Ettik

KonAHED Konya Aile Hekimliği Etkinlik Derneği olarak Halk Sağlığı Genel Müdürümüz Doç.Dr. Fatih Kara’yı ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulunduk. Ziyarette Aile Hekimliğinin güncel sorunları ile ilgili konuşma fırsatı da bulduk ve sahanın sorunlarını kısaca anlattık.

Bizi sıcak bir karşılama sonrası ve her zamanki gibi samimiyetle dinleyip notlar alan ve daha güzel sağlık sistemi için hep birlikte çalışacağız biz biriz diyen Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcımız Dr. Hüseyin İlter’i ziyaret ettik. Renkli Reçete Sisteminde yaşanılan sıkıntılar ve çözüm önerilerini dile getirdik. Sıfır nüfuslu birimlerin sıkıntılarını, ve nüfusun düşmesine bağlı hekimlerin maddi hak edişlerinde yaşanılan kayıpları dile getirdik.

Kendileri bu durumun farkında olduklarını sıfır nüfuslu birimlerin hak edişlerinin revize edildiği, nüfus düşmesine rağmen maddi kayıp yaşatmayacak bir ücret yönetmeliği için Genel Müdürlüğümüzün bir çalışma halinde olduğunu ifade ettiler.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aile Hekimliği Daire Başkanı Dr. Murat Ağırtaş’ı ziyaret ettik. Kendileriyle sahanın en büyük sıkıntısı olan raporlar konusu görüşüldü. Genel Müdürümüzün de görüşmede ifade ettiği gibi raporlarla ilgili düzenlemenin çok kısa bir süre içinde uygulamaya konulacağını, rapor talep eden diğer bakanlıklar ve kurumlarla toplantılar yapıldığını, E-rapor sisteminde gerekli düzenlemeler için çalışmalar yapıldığını, daha önceki genel müdürlük ziyaretlerimizde raporlar için sunduğumuz önerilere çok benzer bir sistemin olabileceğinin bilgisini aldık.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı İle Önlenebilir Hastalıklar Daire Başkanı Dr. Osman Topaç’ı ziyaret ettik. KonAHED olarak bu yıl başlattığımız erişkin risk gruplarında aşılama projesiyle ilgili çalışmalarımızı kendilerine sunduk. 

İlimizde aşılama ile ilgili yaptığımız çalışmaları, Aşı Dairesinin yakından takip ettiğini ve bu çalışmalardan büyük bir memnuniyet duyduklarını  ifade ettiler. İlimizde, önümüzdeki süreçte Genel müdürlüğümüzle paydaş yeni projeler üretebileceğimizi duymak da KonAHED olarak bizleri ayrıca memnun etmiştir. 

Faydalı Linkler

© KonAHED – Konya Aile Hekimliği Etkinlik Derneği. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı